Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tauplitz ,Bad Mitterndorf,Schladming a okolí

Tauplitz- Bad Mitterndorf

Region Tauplitz- Bad Mitterndorf v nadmořské výšce 850 – 2 000 m.n.m. nabízí pro milovníky cykloturistiky a turistiky  řadu tras od náročných výstupů až po lesní cesty a horské pastviny. Mezi nejzajímavější  cyklotrasy se řadí  Salzkammergut Radwegdlouhá 47 km, vedoucí od zámku Trautenfels v Ennstal přes rašeliniště Laasena národní chráněnou oblast Ödensee až k Blaa-Alm v Altausee. Další  cyklotrasy vedou okolo jezer nebo v okruhu solné komory až k Hallstattskému jezeru
Pěší turistika je v tomto regionu rovněž velice rozšířená.

Mezi zajímavé turistické stezky , jež jsou zde perfektně připravené pro začátečníky i pokročilé turisty, patří jistě trasa Via Artis , stezky kolem úchvatných horských jezer na náhorní plošině Tauplitzalm , kam Vás vyveze lanovka přímo z Tauplitz či dojedete  autem z nedalekého městečka Bad Mitterndorf (zde jsou k dispozici zcela nové termální lázně s venkovními i vnitřními bazény).Do lokality Tauplitzalm je  z Bad Mitterndorfu zprovozněna moderní nová kabinková lanovka pro lyžaře. Úžasný zážitek Vám jistě poskytne i odpolední procházka ke dvěma přírodním vodopádům nacházejících se v těsné blízkosti Tauplitz či jezeru Odensee v těsné blízkosti Bad Mitterndorfu.

Městečko Bad Mitterndorf , vzdálené od Tauplitz cca 8km je ideálním místem pro letní kulturní výlety, cyklistiku, lázeňství a mnoho dalších aktivit. Příjemně působí místní termální prameny, léčivé bahno a klima.

Za zmínku stojí i možnost výletu k nedaleko vzdáleným jezerům Grundlsee,Toplitzsee a Kammersee, kde naleznete skvělé možnosti ke koupání, provozování vodních sportů . ale i plavbu lodí po jezeře či malým motorovým člunem k úžasným vodopádům Kammersee nebo návštěva jezera Altausee

V zimě si v této oblasti  přijdou na své lyžaři-běžkaři. Na plošině Tauplitzalm nalézají díky skvěle připraveným tratím a vhodným tréninkovým  podmínkám každoročně útočiště národní týmy různých zemí. Svou přípravu sem směřovala opakovaně i vynikající česká běžkyně na lyžích Kateřina  Neumanová. Vyznavači  sjezdového lyžování využijí možnost vyzkoušet sjezdové tratě v Tauplitzalm, Planneralm a Riesneralm pomocí jednoho společného ski-pasu.Další možnost k lyžování a zejména carvingu skýtá nedaleký Loser. V Bad Mitternorf je k dispozici bobová dráha. Pokud by ani tato nabídka nebyla dostatečná, je možno přemístit se autem (cca 30min) do světoznámého lyžařského centra Schladming, kde své uspokojení najdou i ti nejnáročnější vyznavači zimních sportů .Zajímavostí této oblasti jeden z největších skokanských přírodních můstků ( mezi městečky Bad Mitterndorf a Tauplitz), kde se  pravidelně konají závody světového poháru v letech na lyžích a v roce 2009 zde bylo konáno i MS v této disciplině.

Schladming

Schladming- městečko na řece Dnna má velmi hezkou polohu mezi vápencovým pohořím Dachstein a

Schladminger Tauern. Je nazýváno srdcem regionu Dachstein-Tauern. Toto městečko se stalo oblíbeným rekreačním a výletním místem mnoha turistů jak v létě, tak i v zimě. A to zejména pro svou pestrou nabídku kulturních, sportovních i relaxačních možností. Naprostou samozřejmostí jsou skvěle značené turistické i cykloturistické stezky ( přes 500km) různé obtížnosti a délky, vedoucí nádhernou alpskou přírodou. Z této nabídky zaujme nově zbudovaná 12 km dlouhá tématická stezka Wilde Wasser, zavádějící turisty zpět proti času do dob minulých. Jedna z nejvyhledávanějších cyklostezek této oblasti je pak lehce kopcovitá cyklostezka Ennsradweg. Stejně jako v jiných alpských oblastech a střediscích, i v této oblasti můžete zkusit své umění v raftingu, kanoistice, paraglidingu,lezení po horských stěnách,ale i ve standartních letních sportech  - tenisu a  golfu (18-ti jamkové golfové hřiště Dachstein Tauern Golf & Country Club patří k elitním rakouských golfovým hřištím )

Naprostý ráj pro lyžaře skýtá zimní období v tomto světověznámém lyžařském středisku a jeho okolí.

Na převážně severních svazích pohoří Schladminger Tauern, (n.v. 1500 - 3 000m.n.m.) najdete vše, co potřebujete k uspokojení své lyžařské vášně. Vyhledávanými místy jsou vrcholy Planai a Hochwurzen, spojené lyžařskou houpačkou přes čtyři hory a  stejný počet zimních středisek (nástupní místa na lanovky - Haus im Ennstal, Schladming, Rohrmoos a Pichl). Známá je zejména sjezdovka v Planai, která je dlouhá přes 4,5km s nástupním místem lanovky přímo ve Schladmingu , kde je při závodech Světového poháru v lyžování (proslulá černá sjezdovka FIS) cílový dojezd závodníků. Specialitu pro labužníky zimních sportů nabízí i vrchol Hochwurzen.Jedná se o sedmikilometrovou sjezdovou trať FIS, sedm kilometrů dlouhou sáňkařskou dráhu (provoz ve dne i večer) a profesionálně upravovaný a udržovaný snowpark pro snowboarding.

Ani lyžaři-běžkaři zde nepřijdou zkrátka  na  skvěle připravených tratích různé náročnosti