Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bad Gastein, Bad Hofgastein

Gasteiner Tal ( Dorfgastein, Bad Gastein, Bad Hofgastein ,Sportgastein)

Malebné horské údolí Gasteiner Tal - v minulosti pohraniční val mezi severem a jihem- rozprostírající se v n.v. 800 n.m. a přecházející po obou stranách v horské masivy až do výšky  3.800 m.n.m.V tomto nádherném údolí naleznete městečka Dorfgastein, Bad Gastein, Bad Hofgastein a nejvýše položený Sportgastein .

V této oblasti je připraveno celkem 3 920 km tras všech náročností s převýšením od 800 m do 3 800 m.n.m., které jsou vhodné pro cyklistiku i pro turistiku. Mezi nejvyhledávanější a zároveň nejdelší turistické trasy patří Toni Sailer Strecke. Nejste-li milovníky turistiky, vyzkoušejte jízdu na koni, rybaření v místních říčkách nebo golf ( jedno z nejstarších golfových hřišť v Rakousku se nachází právě u Bad Gastein ) či paragliding. Relaxaci a regeneraci sil nabízí nejen nedaleká jezera se svými plážemi, ale zejména proslulé Alpské termální  lázně  Alpentherme v městečku Bad Hofgastein ( rozloha 32 000m2 s panoramatickým výhledem na okolí a vnitřními i venkovními bazény), nebo menší termální lázně  v Bad Gastein. Obě lázeňská městečka poskytují dostatečnou možnost i pro kulturní vyžití umocněné podvečerní procházkou na pěších kolonádách.

Zimní období zde uspokojí opravdu snad i ty nejnáročnější milovníky zimních sportů.V okolí Bad Gastein stojí za zmínku především Graukogel s náročnými závodními sjezdovkami, ale také severní svahy Stubnerkogelu se sportovními červenými sjezdovkami a možností freeride. Městečko Dorfgastein je propojené se sousedním Großarlským údolím a nabízí členitou lyžařskou houpačku,  několikrát oceněnou za nejlepší lyžařský terén Rakouska (ideální pro carving i sportovní lyžaře).Vášnivé lyžaře však nejvíce uspokojí terény v okolí  Sportgastein, který s vrcholem v 2 686 m.n.m. nabízí jistotu sněhu i na jaře, vysokohorské sjezdy, jízdu hlubokým sněhem a  freeride severním svahem Kreuzkogelu. Tato oblast však nezapomíná se svými upravenými tratěmi a další různorodou nabídkou ani na potřeby rodinné dovolené  s malými dětmi